Enter your keyword

Що найсправді очікує чоловiка пiд час спільніх пологiв

Wspólnyporód - co naprawdę czeka partnera? - мiй авторський переклад с польської
Жiнки, яких пiд час пологiв пiдтримували чоловiки, бiльш щасливi та здоровi. Фото mamadu.pl
Якщо ви прийняли рішення народжувати разом, вмов свого партнера прочитати цю статтю. Сподіваємося що вона допоможе розвіяти, можливо не всі, але багатенько його сумнівів.
В уяві більшості людей, як жінок так і чоловіків, пологи безпосередньо пов'язані із болем. Наступна думка на цю тему — це відчуття певного непокою та тривоги за рідну людину яка на твоїх очах переживає такі муки. 
Але давайте подивимося на цей процес іншим поглядом і спробуємо на мить забути всі страшні розказні очевидців з місця подій. 
По-перше — необхідно зрозуміти що цей біль має сенс. Бо завдяки йому народжується нове життя. А по-друге, твоя присутність саме в такий час твоїй коханій як ніколи потрібна. Дякуючи тобі вона буде більш спокійніша, впевненіша та краще дасть собі ради в різних етапах пологів. 
Нижче ми спробуємо навести декілька правил, які зможуть допомогти чоловікам, що зголосилися бути присутніми під час пологів. Звичайно що ці правила не є вичерпними і кожен з майбутніх щасливих татусь зможе додати до цього переліку щось своє. 

Знання дають спокій

Якщо хочеш бути корисним жінці під час пологів, але не маєш жодного поняття що там буде відбуватися, почни ходити на заняття до школи для майбутніх батьків (школи народження) або прочитай книжки за цією тематикою. Радимо прочитати Шейли Китцингер “Вагітність та пологи: довідник майбутньої мами” або Джаннет Баласкас “Активні пологи”. Більшість чоловіків наперед перелякані тим, що від виду крові зможуть знепритомніти. 
Заспокойтеся, любі чоловіки. Такі випадки трапляються тільки в фільмах і переважно в комедійних. За словами більшості акушерок чоловіки спокійно витримують все, що відбувається в пологовому залі. 

Не треба себе насилувати

Якщо після відвідування курсів та по прочитаних книжках внутрішньо відчуваєш опір, обміркуй свою участь ще раз. Варто це зробити із жінкою. Ви обидвоє повинні дійти до спільної думки стосовно майбутніх пологів. Можливо варто пошукати когось іншого серед близьких людей. Це може бути сестра, кума, приятелька. Або можна звернутися за допомогою до доули. Це такі жінки, які надають психологічну підтримку жінці під час виношування дитини, знаходяться поряд з нею в часи переймів та пологів, а також надають допомогу в післяпологовий період.
Слід також знати, що деякі чоловіки знаходяться поряд із жінкою підтримуючи її під час переймів. А коли вже настає час народжувати, за проханням своїх жінок, виходять із залу. 

Розроби план

1) Перевір скільки часу треба для того щоб дістатися до пологового будинку. Особливо під час пробок. 2) На всяк випадок попрацюй над об'їзною дорогою. 3) Наперед дізнайся де можна краще припаркуватися. 4) Розвiдай найближчий шлях до приймального залу. 5) Пильнуй за кількістю палива в твоєму авто, щоб в саму відповідальну мить не заїзджати на заправку. 6) Якщо не маєш авто, можливо варто домовитися із службою таксі, щоб в такі-то дні таксі було на території вашого району, або поблизу будинка.

Час для розвідки

Заздалегідь відвідуй разом з жінкою пологовий будинок. Огляньте палати для спільних пологів (якщо будете їх оплачувати), а також пологовий зал (якщо це можливо). Іноді там немає жодних крісел або чогось подібного. 
Про це варто знати наперед, щоб взяти із собою розкладний стілець. Дізнайся чи є в пологовому будинку буфет, кіоск або хоча б автомат із напоями. Можливо в тебе не буде часу щось випити, але хто зна. Іноді пологи тривають багато годин. Розпитайся в лікарів як ти повинен бути одягнений під час пологів. Якщо необхідно буде якесь спеціальне вбрання, то де його можна придбати.

Вартість спокою

Зорієнтуйся, скільки у тебе повинно бути грошей (в деяких пологових будинках можна розраховуватися карткою). В більшості пологових будинків треба оплатити перебування в пологовій залі, перебування в окремій палаті для родинних пологів, а також оплатити послуги акушера або лікаря. Розмір плати залежить від обраного пологового будинку. Звичайно, що можна спробувати на тим заощадити та віддатися на волю Божу. В такому випадку вами буде займатися акушерка та лікар, які чергують в цей час. 
Звичайні пологи безкоштовні. Але треба знати, що в такій палаті знаходиться тільки два місця для пологів. І може так статися, що коли ви прийдете, там хтось буде народжувати. Звичайно в такій ситуації важко говорити про якійсь інтимний процес. Крім того, якщо сусідка по палаті буде проти присутності чоловіка, то потрібно буде вийти. Якщо твоїй жінці будуть ставити анастезію, дізнайся скільки за це треба буде заплатити. В певних медичних випадках анастезія може бути застосована безкоштовно, але тобі варто бути готовим до будь-чого зазделегідь.

Увага! Почалось. Ми ще дома

Коли почуєш від своєї жінки “вже почалось” - не панікуй. Під час перших пологів від початкових переймів до самого народження тривають години. Зазвичай від 8 до 16 годин. Тому маєте достатньо часу. Змірюй як часто повторюються перейми. Якщо рідше ніж кожні 10 хвилин, то спробуй відволікти кохану чимсь. Можливо, це буде її любимий фільм або навіть прогулянка недалеко від дому (знаходження в вертикальному положенні прискорює відкриття шийки матки). Слідкуй за тим, щоб жінка правильно дихала. Коли перейми почнуться кожні 5 хвилин - виїзждайте до пологового будинку.

Приїзд до пологового будинку

Якщо ви вибрали віддалений пологовий будинок та зголосилися на безкоштовні пологи може так статися, що вас не приймуть через брак місць. В такому випадку цей пологовий будинок повинен знайти вам той пологовий будинок, де вас приймуть. Треба наполягати на цьому, бо ви маєте таке право. Але перед тим як вирушати до пологового будинку за новою адресою вимагай, що дружину оглянув лікар. І якщо народження дитини це справа кількох хвилин ні про який відїзд не може йти мова. Вас повинні прийняти. В приймальні акушерка повинна заповнити формуляр і в неї виникнуть питання стосовно перебігу вагітності, результатів аналізів, історії хвороби, попередніх вагітностях. 
Коли перейми стають все частіше і болісніше наполягай, щоб жінку разом з тобою перевели до палати. Не дайся себе відправити на вулицю, і говори впевненим голосом що будеш поряд з жінкою. Необхідно пам'ятати, що підписання жінкою формуляра зовсім не означає що вона погоджується на всі лікарські процедури під час пологів.

Ми близькі як ніколи

По закінченню всіх формальностей вас переведуть до пологової зали або до палати та ... залишать самих. Не хвилюйся. Якщо щось піде не так чергові акушерка та лікар завжди поруч. Допоможи своїй партнерці розслабитися між переймами. Розмовляй з нею, будь поруч. На початку, коли біль ще не такий сильний, жінки хотіли б, щоб їх обіймали, гладили, тримали за руку. Пізніше, коли перейми стають більш сильними та болючими, жінки замовкають і будь-яка питання до них тільки дратують. В такі моменти не варто пробувати розказувати щось жартівливе, або взагалі щось говорити. Якщо вона ще погоджується щоб ви залишилися під час сильних переймів, починайти дихати голосно разом, так як вас вчили в школі для батьків. Якщо таку школу не відвідували, запитайтеся у акушерки як правильно це робити. Більшості породілля приносе полегшення занурення в теплу воду в ванну. Якщо в пологовому будинку така можливість є, умовляй жінку нею скористатися.

Чим може допомогти чоловік

Якщо під час сильних переймів жінка відводить погляд та втрачає контакт з оточенням, можеш стати поруч і почати дихати в єдиним ритмі з нею. Якщо її мучить біль в спині, почни масажувати, натискаючи долонями у ділянці крижів. Якщо не дозволяє до себе доторкнутися, не ображайся. Під час пологів жінки особливо чутливі і тому не переносять будь-яких дотиків. Не дивуйся якщо жінка перестане з тобою розмовляти, буде відмовлятися від будь-якої допомоги. Це не означає, що ти ій в даний момент не потрібен! Вже твоя пристутність дає дає їй відчуття безпечності.

Час випробуваня

Через кілька годин переймів, жінка може раптово почати говорити і скаржитися що з неї досить цих мук і вона йде звідси. Вона може кричати що не витримує цього болю, що зараз умре. Цей етап називається етапом сьомого сантиметру (настільки відкривається шийка матки). Жінка знесилена, відчуває що вже не витримує, втрачає надію, що пологи коли-небудь скінчаться. Від того впадає у відчай. Слідкуй, щоб твоя кохана не дійшла до такої стадії.. Саме цей момент є переломним. Бо фінал вже дуже близько. Підтримуй її дух, говори про то, що кожна хвилина зближує вас до зустрічі з вашим малюком.

Вже фініш

Коли хвилини кризи минають, жінка знову відчуває в собі сили. Більшості жінок в такий час ясно розуміють що відбувається і можуть давати впевнені поради що до чого. Це момент Х, бо через кілька хвилин народиться дитина. 
Деякі жінки не хочуть народжувати лежачи, їм вигідніше це робити в вертикальному положенні. Допоможи їй піднятися. Народження в такій позиції безпечне як для мами так і для дитини. Воно вимагає тільки професійної допомоги та уміння з боку акушерки та лікаря.

Вирішальний момент

Більшість чоловіків лякаються моменту саме виходу дитини на світ. Заспокойся. Ти тут, для того щоб морально і психологічне підтримати свою жінку, але не для того що приймати пологи. Твоє місця біля її голови. Звичайно, це не означає що зовсім не побачиш крові. Це неможливо. Але якщо це тебе бентежить, краще в останній момент вийти із зали і почекати народження в коридорі. А потім повернутися.

Чутливе вітання

Дитина вже народилася і тобі — щасливому татусі надане почесне право перерізання пуповини. 
1) Акушерка покаже де це робити. Повинен знати, що то потребує значної сили. Це як перерізати чотирьохжильний кабель.
2) Але не бійся. Ти нікому не завдаш шкоди. Пуповина не має нервових кінцівок.
3) Новонародженого треба покласти мамі на живіт, для того щоб він відпочив, а потім почав смоктати груди. Пильнуй за тим, щоб так і було.
4) Після того, як малюк перестане смоктати можеш взяти його на руки. 
Це незабутня хвиля. Заради цього можна було пережити всі місяці та години очікування. Далі коли лікарі забирають малюка на обстеження, вимірювання та зважування, будь з ним. Торкайся його, гладь і слідкуй за тим, щоб його якомога раніше повернули до матері.

Родинний час

Після всього ви залишитися в пологовому залі ще десь дві години. Але вже втрьох — спокійні та щасливі. Потім, разом з акушеркою переведеш жінку до палати, допоможеш лягти в ліжко. Переконаєшся що їй нічого не бракує. І на сьогодні все. Їй треба відпочити, але тобі теж. Час до дому.

Чоловік — прес-секретар

Під час перебування жінки в пологовому будинку стань для неї прес-секретарем, речником, якій вирішує всі питання між нею та медичним персоналом. Пам'ятай, що кожна породілля має право на повагу до приватного життя та особистої гідності. Повинна буди поінформована про перебіг пологів, застосування різних ліків. Має право зголоситися на таке втручання або відмовитися. Навіть про такі звичайні для пологового будинку маніпуляції, як застосування окситоцину, розріз околоплодного міхура або епізіотомія медичний персонал повинен попередити жінку і отримати її згоду. На жаль, дуже часто вони про це забувають. 
Тому, якщо треба, питайся, вимагай пояснень і завжди будь на боці своєї жінки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Сторiнки

Читачiв (за весь час)

Сети

Підписатися на новини:

Пошук

Обратний звязок

Имя

Электронная почта *

Сообщение *

Популярне