Enter your keyword

Відродження сільського клубу. Перші результати

В кінці своїй статті “Відродження сільського клубу. Як перемогти бюрократію” ми звернулися до всіх небайдужих та активних громадян щодо правової допомоги в оформленні документів на клуб. Отримали дуже багато відгуків в соцмережах. Люди підбадьорювали нас, бажали успіхів в нашій справі, дивувалися, що в селі є такі ініціативні мешканці.

Нашим бабусям, які давали інтерв'ю та ділилися спогадами про клуб та свою молодість ми прочитали статтю з екрана комп'ютера, бо по-перше не всі з них бачать, а по-друге — доступу до мережі інтернету в них не має (але це поки що, ми над цим також працюємо).

Стільки в них було радості, що про клуб, де пройшла їх молодість, зараз знають так багато людей в Україні. Молоді наші мешканці зі статті дізналися про історію клуба та цікаві спогади своїх сусідів. Створилося відчуття єдності трьох поколінь в селі: найстарших, яким є що розказати і вони побачили що ці розповіді комусь потрібні та молоді, яка завзято взялась за відбудову клубу.

Але для того, щоб подолати бюрократичні перешкоди нам необхідні були професійні поради. Крім того наші мешканці цікавилися розвитком подій з оформленням клубу в розрізі процесу реформи децентралізації. Що буде після об'єднання громад? Хто буде займатися приміщенням клубу? І багато подібних питань.


Відповіді на ці та безліч інших питань я отримала на тренінгу, який проходив в Світловодську з 31-го березня по 2 квітня 2017 року у рамках проекту «Регіональні голоси за децентралізацію». Організатори тренінгу Вікторія Талашкавич та Ольга Гріднєва вдало поєднали виступи практиків, які займаються реформами та об'єднаннями територіальних громад з завданнями, які ми виконували в групах. Стільки корисної і цікавої інформації я отримала про мобільні додатки, інструменти візуального сторітелінгу, які тепер зможу використовувати в матеріалах свого сайту.

В останній день до нас завітав голова Асоціації об'єднаних територіальних громад (ОТГ) Олександр Корінний, який також є головою Новоукраїнської ОТГ. Він поділився своїм досвідом створення ОТГ та досягненнями за останній рік. В нього була така суперкласна презентація, з якої можна було зрозуміти весь хід реформи децентралізації, її плюси та мінуси. Але саме головне, що в мене була можливість в коротесеньку перерву підскочити до нього та порозпитувати на рахунок нашої ситуації з клубом. Пан Олександр швидко увійшов у тему і порадив як можна вирішити це питання. Крім того, дав свої контакти в Фейсбуку для можливості подальшого спілкування. Звичайно, що я скористалася такою можливістю і вже отримала від нього різні варіанти, як оформити документи на наш чудовий, всім потрібний клуб в селі.

Ось так, участь в трьоденному тренінгу дала мені можливість навчитися різним інтерактивним інструментам, познайомитися з найцікавішими журналістами з Вінницької, Черкаської та Кировоградської областей, а ще наважитися на з'йомку свого першого фільму про наш клуб, який тільки що був змонтований.

Сідайте зручніше, зараз покажемо кіно :)


Комментариев нет:

Отправка комментария

Сторiнки

Читачiв (за весь час)

Сети

Підписатися на новини:

Пошук

Обратний звязок

Имя

Электронная почта *

Сообщение *

Популярне